Коли людина з ГРВІ перестає бути заразною?

на 5-ту добу від початку захворювання виробляються специфічні антитіла проти збудника. Виділення вірусів різко скорочується, і можливість заразити оточуючих зменшується. До цього часу симптоми ГРВІ слабшають.

Скільки днів триває ГРВІ? Зазвичай гострий період вірусного захворювання проходить через 3-4 дні, симптоми поступово зникають, біль у горлі минає, зменшується нежить. Але якщо через 7 днів з початку хвороби симптоматика залишається яскраво вираженою, не виключена поява ускладнення.

Людина, Котрий хворіє на ГРВІ, Вважається заразним за кілька днів до появи перших проявів хвороби і поки не зникнуть всі симптоми. Найчастіше цей період становить близько 2 тижнів.

У приміщеннях віруси грипу та парагрипу можуть зберігатися до кількох годин при температурі 200С. Крім того, стійкість вірусів зростає зі зниженням вологості повітря. У висушеному вигляді вони можуть зберігати життєздатність протягом 2-3 діб.